Veci vianočné na tému viera

Autor: Marko Staňo | 26.12.2012 o 14:35 | (upravené 28.12.2012 o 13:54) Karma článku: 9,74 | Prečítané:  736x

Mám zakorenený prirodzený odpor k autoritám a ku kostolom, odmalička som sa nedal nikým ovládať, ani rodičmi, ani cirkvou. Ale vždy som veril a aj stále verím, len sa mi v hlave upravujú predstavy o tom, že v čo verím, ale aj tak sú často nejasné a zahmlené, nakoniec som to v čo verím prestal hľadať v nebi či vo vesmíre, hľadám to v sebe. Patrím k tým, ktorí nenašli alternatívu medzi náboženstvami a katolícka cirkev z veľa ľudí, ako som ja, urobila celoživotných ateistov s odporom, ktorí majú chuť kričať „Nie som hlúpa ovca!“. To však neznamená, že neverím. Nechápem, ako si akékoľvek náboženstvo môže uzurpovať právo rozdeľovať ľudí na veriacich a neveriacich.

 

Ja verím v dobro a lásku, ktoré sú v nás, verím v niečo vyššie, verím v mojich priateľov, verím v sebaobetovanie sa a hlavne verím v to, že je úplne jedno v čo človek verí, lebo viera môže byť nebezpečná cesta do pekla a nezachráni ho nič, ani keby bol pápežom, verím totiž v konečnú spravodlivosť, a verím vo vedomosti a v múdrych ľudí a filozofov, verím, že nám ukazujú smer, lebo nadanie nemajú len tak pre nič. Okrem toho verím v silu okamihu, verím v to, že sny sa plnia, a napriek tomu, že som už v živote našiel svoje psychické aj fyzické hranice, a napriek tomu, že poznám aj svoje záporné stránky, tak stále verím v seba...

Vianočná úvaha pred večerou

Dobro je kladný rozdiel medzi tým čo dostaneme a medzi tým čo dáme a nejedná sa pritom o materiálno...a ak áno, tak len z časti, ktorá je nevyhnutná pre udržanie slušnej kvality života.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?